Odbrojavanje do najpoznatijeg tradicionalnog ispraćaja Stare godine u podne koji se održava u petak, 31. prosinca 2021., u karlovačkoj četvrti Grabrik ispred frizerskog salona za muške vlasnika Tomislava Pudine, inače poznatoga još i po organiziranju fašnika i najboljeg brka i brade grada Karlovca, već je krenulo.
Bogati program, prilagođen epidemiološkim mjerama započeo je još u 11:00 sati ispred brijačnice a okupili su se brojni Grabričani ali i iz drugih gradskih četvrti grada na 4 rijeke iliti 8 obala.
– Ova pandemija nas je totalno uništila. Sve što je bilo dobro morali smo zaustaviti na neko vrijeme. Sada smo se napokon, nakon godine dana pauze, ipak uspjeli organizirati da bi na Silvestrovo u podne, po uzoru na prijatelje iz Fužina koji to već godinama rade, organizirali doček nove godine u Karlovcu. Zahvaljujem svima koji su se odazvali, prijateljima, mušterijama, kolegama obrtnicima brijačima i frizerkama, svima, svima … Navratili su i naši prijatelji iz Udruge Naš Turanj. Volio bih da takav doček postane tradicija i u našem gradu – kaže jedan iz dinastije karlovačkih brijača obitelji Pudina – Tomislav.
Kotizacije nije bilo ali su zato prijatelji iz restorana GP s Luščića, nadaleko poznatog po najboljim burgerima, ćevapima i pljeskavicama, uskočili u pomoć, kako zabava ne bi bila samo uz glazbu, piće i pjesmu već i uz najbolje karlovačko iće!
Okupile su se sve generacije, frizerka Blanka došla je u ekskluzivnoj pelerini što je izazvalo uzdahe prisutnih. Tu su i Vanja i Irena i z obližnjeg Foto studija Vanja, a i iz Comela i Centra za mlade nisu mogli odoljeti zovu a da ne navrate na Tominu feštu. Još se samo čeka Natali, bricina sestra i sve će biti O. K. Terasa se trese od plesa – mladi plešu i pjevaju a oni stariji već pomalo klimaju. Naravno, fešta će sigurno potrajati dok ih netko s balkona ne zalije s hladnom vodom jer pjesma nadilazi i najjače frekvencije glazbenih tonova.
Neka, pa nova godina se dočekuje samo jednom!

